Aktywnie w Wieliczce

Jeżeli chcesz spędzić urlop w atrakcyjnej okolicy, gdzie nie ma miejsca nawet na chwilę nudy, to na najbliższe wakacje musisz wybrać się do Wieliczki. W samym mieście czeka na ciebie wiele zabytków, a ponadto stąd masz już tylko rzut beretem do Krakowa [wejdź na: wikipedia.org] – stolicy Małopolski.

W Wieliczce funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, a co ważne ceny za nocleg są dużo niższe niż w sąsiednim Krakowie. Nie będziesz czuł się zawiedziony, zarówno jeżeli poszukujesz taniego noclegu, jak i w przypadku, gdy zależy ci na wypoczynku w bardzo komfortowych warunkach [wejdź na: meteor-turystyka.pl]. W centrum miasta działa Punkt Informacji Turystycznej, w którym dostępne są katalogi z ofertami miejsc noclegowych znajdujących się w najbliższej okolicy. Jeżeli interesuje cię nocleg w centrum miasta, wystarczy że otworzysz folder na zakładce “noclegi Wieliczka” i wyszukasz najbardziej atrakcyjną ofertę.

Przez wszystkie miesiące w roku odbywa się w mieście szereg rozmaitych imprez, zarówno sportowych, muzycznych jak i kulturalnych. W okolicach lutego rozgrywany jest rajd samochodowy, na który przyjeżdżają najbardziej znani kierowcy z całej Polski. Jest to memoriał poświęcony pamięci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Nie brakuje również wydarzeń organizowanych dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Przebywając na urlopie w Wieliczce możesz wziąć udział na przykład w rajdzie rowerowym, Biegu o Pierścień Świętej Kingi czy w Memoriale Lekkoatletycznym imienia Mieczysława Cieślika.

Miłośnicy szaleństwa na białym puchu, przyjeżdżając do Wieliczki w zimowych miesiącach, mogą wybrać się do pobliskich Podstolic na wyciąg narciarski. Znajdują się tam cztery trasy narciarskie zróżnicowane pod kątem trudności, obsługiwane przez trzy wyciągi. Stacja narciarska w Podstolicach działa przy sprzyjających warunkach atmosferycznych od grudnia do połowy marca. Nie musisz przyjeżdżać tam z własnym sprzętem – w bezpośrednim sąsiedztwie stacji narciarskiej znajduje się wypożyczalnia. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze sportami zimowymi, to w Podstolicach będziesz miał okazję szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Pamiętaj – Wieliczka i jej najbliższe okolice to tereny atrakcyjne turystycznie o każdej porze roku. Bez względu na to czy przyjedziesz tu latem, czy zimą z pewnością długo będziesz wspominał fantastyczny urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>