Muszyna – atrakcyjna nie tylko latem

Nie od dziś wiadomo, że małopolskie miejscowości przyciągają duże rzesze turystów. Jednym z miejsc, do którego chętnie zjeżdżają osoby z całej Polski jest malownicza Muszyna – miejscowość leżąca niedaleko od Nowego Sącza. Popularność Muszyny wynika z kilku względów, przede wszystkim jest położona w atrakcyjnym miejscu, które umożliwia spędzenie tam niezapomnianego czasu zarówno w ciepłe dni, jak również zimą. Dodatkowo Muszyna jest jednym ze znanych uzdrowisk, zatem chętnie przyjeżdżają do niej kuracjusze. W trakcie pobytu w Muszynie osoby lubiące zwiedzanie zabytków powinny wybrać się na wzgórze nazywane „Basztą”, by móc z bliska przyjrzeć się ruinom zamku, który został wybudowany na terenach Muszyny pod koniec XIV wieku. Co prawda wzgórze jest dosyć strome, jednak warto się na nie wspiąć, by zobaczyć pozostałe fragmenty tych liczących setki lat murów. Kolejnym punktem wycieczki może być Aleja lipowa. Spacerując nią można zobaczyć 32 drzewa liczące dwieście lub więcej lat. Aleja jest usytuowana pomiędzy muszyńskim kościołem parafialnym, a cmentarzem. Rzecz jasna spędzając czas w Muszynie nie można nie wybrać się na miejscowy rynek. Zabudowa, która go otacza w większości powstała w XIX lub XX wieku. Wyjątkiem jest jedna z dwóch kapliczek, które znajdują się w rynku, bowiem kaplica św. Jana Nepomucena powstała w XVIII wieku.

Kolejnym miejscem w Muszynie, które może zainteresować osoby lubiące spędzać urlop na zwiedzaniu jest Dwór Starostów. Budynek powstał na przełomie XVIII i XIX wieku – jest to prostokątny dom z czterospadowym dachem. Oczywiście do Muszyny warto wybrać się nie tylko po to, by zwiedzić najciekawsze obiekty, ale również po to, by wypocząć w nieco bardziej aktywny sposób. Zapaleni narciarze i snowboardziści z pewnością docenią możliwości jakie daje największy polski kompleks narciarski. Dwie Doliny, o których mowa oferują oświetlone trasy zjazdowe, które są dostosowane do możliwości początkujących i zaawansowanych narciarzy. Czas spędzony w Muszynie na długo zapadnie w pamięć każdemu turyście. Aby jednak móc w pełni korzystać z atrakcji tego miejsca trzeba odpowiednio zaplanować urlop. Baza noclegowa jest jednym z ważnych elementów każdych wakacji, dlatego też warto poszukać jej już kilka tygodni przed wyjazdem. W uzdrowisku można zatrzymać się nie tylko w sanatoriach, lecz także w pensjonatach i prywatnych kwaterach. Muszyna eleganckie noclegi oferuje również w pięknych hotelach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>