Najciekawsze zabytki w Pucku

Kaszuby (informacja) to rejon, który zdecydowanie warto odwiedzić w czasie urlopu. Oczywiście Puck i jego okolice cieszą się największą popularnością w sezonie letnim, kiedy to można nad malowniczą Zatoka Pucką uprawiać różne sporty wodne. Jednak okazuje się, że Puck można odwiedzić także i w pozostałych sezonach. To miasto, którego początki miały miejsce jeszcze w XIII wieku, pełne jest ciekawych zabytków z różnych epok. Warto podkreślić, że centrum miejscowości nadal ma charakterystyczny średniowieczny układ. Zresztą aż do XIX wieku to stare centrum stanowiło praktycznie całą powierzchnię miasta. Możemy tutaj obejrzeć wiele zabytkowych kamienic utrzymanych w różnym stylu, znajdują się tutaj zarówno budynki neogotyckie, jak i klasycystyczne, secesyjne oraz utrzymane w stylu eklektycznym.

Jednym z bardziej rzucających się w oczy punktów jest „Zajazd pod złotym Lwem”, to stary, późnobarokowy hotel. Oczywiście, skoro już mowa o interesujących zakątkach w Pucku, nie powinniśmy pominąć i budynków o charakterze sakralnym. Do godnych odwiedzenia zalicza się z pewnością kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII wieku, który jest przykładem architektury gotyckiej. Świątynia znajduje się tuż nad samą Zatoka Pucką, jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w tym pomorskim mieście. Z pewnością dobrze byłoby go odwiedzić podczas swojego pobytu na Kaszubach. Ci turyści, któryż mają ochotę dokładniej poznać Puck i miejsca, które mają dłuższą historię, mogą odwiedzić także tutejszy dawny klasztor sióstr sercanek. Oprócz tego w mieście znajdują się również pozostałości po zamku krzyżackim, który powstał jeszcze w epoce średniowiecza. To także ciekawe miejsce dla wielbicieli historii. Poza wspomnianym już „Zajazdem pod Lwem” na uwagę zasługuje także „Hotel Kaszubski”, kamienica wzniesiona jeszcze w XIX wieku. Pobyt w Pucku to znakomity pomysł – nie tylko można tutaj liczyć na wiele atrakcji, ale także po prostu wypocząć w pięknych okolicach. Jednak warto pamiętać o tym, by z pewnym wyprzedzeniem znaleźć noclegi (informacja) . Chociaż tutejsza baza noclegowa jest więcej niż zadowalająca, w sezonie letnim dobrze byłoby znaleźć nocleg wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>