Wakacyjny odpoczynek i relaks w Sztutowie

Sztutowo to piękna, nadmorska wieś letniskowa położona w województwie pomorskim. Zlokalizowana jest w sąsiedztwie takich kurortów jak Stegna czy Kąty Rybackie. Szukając pomysłu na wakacje, to jedno z najlepszych rozwiązań, jakie mamy do dyspozycji. Sztutowo jest bowiem nie tylko malownicze, ale też pozwala na spędzenie wyjątkowego czasu w oparciu o szeroką ofertę turystyczną, której ważną częścią jest baza noclegowa {tu: serwis Meteora}. Ta zdominowana jest przez małe ośrodki wypoczynkowe i domki letniskowe, zlokalizowane w strategicznych miejscach wsi, tak by łatwo dotrzeć zarówno na plaże, jak i do restauracji czy pobliskich sklepów.

Sztutowo to możliwość wypoczynku w komfortowych warunkach i miłej atmosferze. Dbają o to hotelarze, którzy z każdym rokiem dokładają starań w celu powiększenia i usprawnienia swojej propozycji. Tu o zakwaterowanie należy zadbać na długo przed planowanym wyjazdem, gdyż popularność kurortu powoduje, że najlepsze pokoje zyskują najemców w błyskawicznym tempie.

Skoro planujemy wyjazd do Sztutowa, dobrze jest się zapoznać z ciekawą ofertą rozrywek dostępnych w tym miejscu. Oczywiście należy podkreślić obecność Muzeum Stutthof, które jest dawnym obozem koncentracyjnym funkcjonującym przez okres całej II wojny światowej. Bezpłatny wstęp dodatkowo nakłania nas do tej wycieczki. Należy wymienić również fakt, że miejscowość znajduje się zaledwie 5 kilometrów od tradycyjnej przystani rybackiej w Kątach Rybackich. Tu możemy kupić świeżą rybę lub spróbować złowić coś samemu.

Pamiętajmy, że wakacje to jednak czas, który w większości spędzimy na plaży. Ta w Sztutowie jest szeroka na 50 metrów i niebywale czysta. Wylegiwanie się na słońcu jest więc prawdziwą przyjemnością. Zejście przez las także dodaje jej uroku. Nie zapominajmy, że na plaży możemy wynająć sprzęt i wybrać się rowerem lub na desce w dalsze rejony Zatoki Gdańskiej. Sztutowo ma również dostęp do Zalewu Wiślanego, który nadaje się na rozwinięcie większych żagli. Malownicze tereny poprzecinane są również szlakami turystycznymi, dzięki którym dostaniemy się do sąsiedniego Mikoszewa lub Jantaru.

Wakacje to czas beztroski i wyjątkowej zabawy. Dobrze, jeśli zapewnią nam też spokój, dzięki któremu możemy wypocząć. Aktywność także sprzyja wrażeniom z podróży, a wszystko to w Sztutowie zorganizowane jest na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>