Weekendowy wypad do Węgierskiej Górki

Gdzie spędzić weekend, kiedy mamy akurat ochotę na jakąś wycieczkę? Dobrym pomysłem jest Węgierska Górka. To dosyć popularna miejscowość turystyczna, która zlokalizowana jest w pobliżu Żywca, w województwie śląskim. Węgierska Górka to świetne miejsce na urlop dla wszystkich, którzy planują dłuższy wypad w Beskid Śląski lub Beskid Żywiecki. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na Węgierską Górkę? Warto podkreślić, że sama miejscowość, chociaż niezbyt duża, ma wiele do zaoferowania turystom. Tutaj można znaleźć noclegi w dowolnym standardzie. Baza wypoczynkowa (tu: http://meteor-turystyka.pl) tej popularnej miejscowości obejmuje kwatery prywatne, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne itd.

Węgierska Górka to także idealne miejsce dla osób, które pragną spędzić urlop z dziećmi. Jedną z bardziej znanych atrakcji w Węgierskiej Górce, którą z pewnością warto zobaczyć na własne oczy, są forty pochodzące jeszcze z okresu II wojny światowej. To tutaj miała miejsce intensywna obrona przed niemieckim oblężeniem. Obecnie, z czterech fortów zachowały się dwa. Można także odwiedzić muzeum, gdzie do dziś prezentowana jest broń oraz realia, jakie miały miejsce w 1939 roku. Aby trafić do fortów, wystarczy tylko pójść wzdłuż czerwonego szlaku, który rozpoczyna się w centrum Węgierskiej Górki.

Węgierska Górka to także znakomite miejsce dla wszystkich, którzy lubią spacery po górach. Osoby, które planują zdobycie takich beskidzkich szczytów jak Skrzyczne i Barania Góra, mogą od razu zarezerwować noclegi w Węgierskiej Górce. Przez wieś przechodzi wiele różnych szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Łatwo zatem można zaplanować jakąś ciekawą wycieczkę. W pobliżu wsi znajduje się sporo ciekawych pod względem przyrodniczym skupisk leśnych, które z pewnością warto odwiedzić podczas swego pobytu na Żywiecczyźnie. Do ciekawszych atrakcji w samej wsi zaliczają się Bulwary nad Sołą (tu: wikipedia.org), które wybudowano pod koniec 2009 roku. Niedaleko Urzędu Gminy z kolei znajduje się Aleja Zbójników, gdzie można obejrzeć rzeźby prezentujące postaci zbójników. Są one pozostałością po festiwalu rzeźbiarstwa, który odbył się w Węgierskiej Górce w roku 2009.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>