Zabytki, narciarstwo i szlaki górskie w Zieleńcu

Zieleniec to narciarska dzielnica miejscowości uzdrowiskowej – Dusznik-Zdroju. Znajduje się ona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Lokalizacja blisko przejść granicznych z Czechami, a także nad spokojna rzeczką, zapewnia wiele możliwości spędzenia czasu. Choć trzeba nam wiedzieć, że aby dobrze się bawić wcale nie musimy szukać daleko. Zieleniec bowiem posiada wszystkie elementy oferty turystycznej, w najlepszym wydaniu. Pobyt w tym miejscu powinien być dla nas satysfakcjonujący i przyjemny.

Baza noclegowa w tym kurorcie, pozwala na znalezienie pokoju (Zieleniec / wyszukiwarka na Meteorze), zgodnego z naszymi oczekiwaniami, w niewygórowanej cenie. Różnorodność natomiast zapewnia, że każdy z przyjezdnych znajdzie coś dla siebie. Noclegi to oferta 12 hoteli, które zapewniają komfortowy wypoczynek, bez względu na panująca porę roku.

Atrakcje w tym miejscu, opierają się głównie na sportach zimowych. Króluje narciarstwo, a to ze względu na obecność około 30 wyciągów w tej okolicy. Bez problemu możemy więc szaleć całymi dniami, a gdy nie mamy sprzętu, czy umiejętności, zawsze możemy liczyć na położone w tym miejscu wypożyczalnie, które służą również profesjonalnymi instruktorami. Nie bójmy się wyjazdu z dziećmi, bowiem to najlepszy wiek do nauki wszelkiego rodzaju sportu.

Zieleniec oferuje też możliwość zwiedzania, a wśród ciekawych obiektów wymienić należy kościół św. Anny, który jak większość budowli sakralnych, zachwyca zdobnictwem. Znajdziemy tu również schronisko PPTK, które jest doskonałym punktem wyjścia do wypadów w pobliskie Góry Orlickie, czy Bystrzyckie. Nieopodal znajduje się również torfowisko, które zapewnia możliwość zaznajomienia się z rzadko spotykaną roślinnością, a samo w sobie jest rezerwatem przyrody.

Szlaki turystyczne oplatające osadę, można podzielić na te do wędrówki pieszej, a wśród nich znajdziemy nawet trasę kolarską, część możliwa do przemierzania podczas konnej wyprawy. Wyjątkowość tego miejsca polega, także na panującym tu mikroklimacie. Uzdrowisko i wody mineralne, których liczne źródła znajdują się w Dusznikach-Zdroju, to ciekawa alternatywa dla aktywnego czasu i podczas pobytu w tym miejscu, nie możemy sobie odmówić zwiedzania oraz korzystania z atrakcji całej miejscowości. To miejsce dla osób doceniających naturę, sport i górskie klimaty. Spędzenie urlopu w tym kurorcie, zawsze należy do najciekawszego czasu, podczas całego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>